لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

توصیه‌هایی برای اینکه اتاق کار در خانه داشته باشیم

بلاگ آدرس > زندگی روزانه > توصیه‌هایی برای اینکه اتاق کار در خانه داشته باشیم

داشتن فضای شغلی در منزل

زمانی که تصمیم می‌گیریم در خانه کار کنیم انتظار داریم که کارها به شیوه‌ای آسان‌تر از قبل انجام شوند اما ایجاد فضایی که علاوه بر زیبایی بتواند کارآیی و عملکردمان را نیز چند برابر کند نیاز به دقت خاصی دارد. البته میزان بودجه‌ای که در اختیار داریم نیز موضوع مهمی است که بایدحتماً در نظر بگیریم. در این مقاله سعی کردیم با ترکیبی از استایل و عملکرد ترفندها و نکاتی را معرفی کنیم که باعث مدیریت و سازماندهی بهترفعالیت‌هایمان در خانه شوند.

فهرستی از نیازهای محل کارمان تهیه کنیم

حتماً به میز و صندلی و لوازمی برای شروع کار در خانه نیاز داریم. تهیه این لیست حیاتی است و باید حتماً آن‌ها را داشته باشیم، وسایلی مانند میزکار، کامپیوتر، فکس، تلفن و … .

فضای کارمان را انتخاب کنیم

اتاق کار باید جایی ساکت از خانه باشد که حریم خصوصی‌مان رعایت شود. ساعات زیادی را در این اتاق می‌گذرانیم پس باید فضای کافی داشته باشیم و راحت هم باشیم.

خلاق باشیم

داشتن اتاق کار حرفه‌ای به سازمان‌دهی بسیار خوبی نیاز دارد. پس باید برنامه‌ریزی مشخصی برای تعیین فضای کافی برای قرار دادن وسایل (فایل‌ها، تجهیزات و…) و همین‌طور کار کردن داشته باشیم.

نورپردازی مناسب داشته باشیم

برای شروع می‌توانیم از لامپ‌هایی استفاده کنیم که تمام محیط کاری‌مان را روشن کند؛ و پس از مدتی چراغ مطالعه یا سقفی برای تمرکز روی میزکار یا قسمت خاصی از اتاق خریداری کنیم.

خط تلفن جداگانه‌ای نصب کنیم

تماس کاری با تلفن خانگی، حرفه‌ای بودنمان را زیر سؤال می‌برد. برای اینکه چنین تأثیری بر روی دیگران نداشته باشیم می‌توانیم خط تلفن خانه را از کار جدا کنیم.

بر روی میز و صندلی‌مان هزینه کنیم

انتخاب درست میز و صندلی ارگونومیک برای سلامتی‌مان ضروری است و هزینه‌هایمان را کاهش می‌دهد

گل و گیاه داشته باشیم

گیاهان باعث می‌شوند خوشحال‌تر باشیم مثل این است که فضای بیرون پنجره را به داخل اتاق آورده‌ایم.

زندگی شخصی و کاریمان را از هم جدا کنیم

زمانی که از خانه کار می‌کنیم باید زندگی شخصی‌مان را از کار جدا کنیم. باز کردن حساب بانکی برای کسب‌وکارمان اولین قدم برای جلوگیری از تداخل هزینه‌های شخصی و کاریمان است.

چیدمان اتاق کار در منزل

سوال شما درباره این مطلب