لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

بازسازی خانه و تغییر دکوراسیون را با شیوه‌های جدید انجام دهیم

لابی > زندگی روزانه > بازسازی خانه و تغییر دکوراسیون را با شیوه‌های جدید انجام دهیم

بازسازی و نوسازی خانه

فرقی نمی‌کند که می‌خواهیم قبل از فروش با بازسازی خانه ارزش ملک خود را بیشتر کنیم یا اینکه تازه قرارداد خانه‌‌ای را بسته‌ایم و بی‌صبرانه منتظریم آن را به سلیقه خودمان طراحی کنیم؛ در هر دو صورت احتمالاً یک پروژه بازسازی یا نوسازی پیش رو داریم و باید برای این کار مسائل زیادی را در نظر بگیریم. مثلاً اینکه چطور می‌توانیم یک سازنده پیدا کنیم، چطور می‌توانیم هزینه‌ها را کاهش دهیم یا چطور باید ایده‌های سایت ها و شبکه‌های اجتماعی را به واقعیت تبدیل کنیم. نوسازی چه با هدف زیباسازی انجام شود و چه به منظور تعمیر منزل، این راهنما به ما کمک می‌کند با یک بار خرید رفتن تمام ابزار لازم را برای این کار تهیه کنیم.

نشانه‌هایی از طبیعت به خانه‌مان بیاوریم

می‌توانیم میزهای ساخته شده از چوب سنگی؛ آویزهای بافته‌شده با شاخه درخت؛ صندلی‌های ساخته شده از دانه‌های پوست نارگیل و هرچیز دیگری که نشانی از دنیای طبیعت داشته باشد برای خانه‌مان تهیه کنیم یا پشت صندلی‌ها طرحی از منظره گندم‌زار ایجاد کنیم تا به اثاثیه منزل و آینه‌ها ظاهری طبیعی بدهیم.

 

از براق‌کننده‌های روشن در بازسازی خانه‌مان استفاده کنیم

بسیاری از شرکت‌های اثاثیه منزل برای وسایل چوبی براق‌کننده‌های روشن‌تری تولید کرده‌اند. این جلادهنده ها باعث می‌شوند دانه‌های چوب بیشتر به چشم بیایند و تضاد فوق‌العاده‌ای با پارچه‌های مبل یا پرده‌ها به وجود بیاورند. اگر هنوز به چوب گردو یا درخت ساج علاقه داشته باشیم هم هیچ جای نگرانی وجود ندارد زیرا ترکیب این دو کار جالبی است.

 

همه چیز را سایه روشن بزنید

امروزه طیف رنگ خاکی همه بازار را پر کرده و از صنعت مبلمان گرفته تا پارچه پرده و حتی فرش‌ها سر در آورده‌است. در اصل مدت‌ها همه رنگ صورتی را به عنوان رنگی آرامش‌بخش می‌شناختند و بسیاری از طراحان به خاطر درخشش جذابی که این رنگ از خودش بازتاب می‌کند از طیف روشن آن در دکوراسیون خانه‌ها استفاده می‌کنند.

 

کاغذدیواری برجسته بخریم

به جای اینکه روی دیوار بالا سر تختمان رنگ جیغ و کاغذدیواری برجسته‌ای به کار ببریم، بهتر است با نصب یک کاغذدیواری که نقش ظریفی دارد، فضا را بزرگ‌تر جلوه دهیم و کافی است فقط آن طرح برجسته را به این پس‌زمینه ساده اضافه کنیم؛ البته بهتر است حواسمان به یکدستی آن باشد و بیش از اندازه از طرح‌های برجسته استفاده نکنیم.

 

طرح هنری برجسته و منسجمی انتخاب کنیم

کسی که برای دیوار خانه‌اش از طیف مختلفی از رنگ‌ها استفاده کند، درک بهتری از هنر دارد و این یعنی باید با طرح‌هایی که از ایده «زندگی کن، بخند و عشق بورز» سرچشمه گرفته‌اند خدافظی کنیم. رنگ‌های رمانتیک و رؤیایی دقیقاً برعکس این حس را به اتاق می‌دهند؛ اتاق‌هایی که چنین رنگ‌هایی دارند اصلاً هم رؤیایی نیستند. در عوض ما همیشه افراد را تشویق می‌کنیم تا ترسی از رنگ‌ها و طرح‌های مختلف نداشته باشند. باید کاغذدیواری مورد علاقه‌مان را انتخاب کنیم و حتی طرح‌های هنری یا عکس هایی را روی آن نصب کنیم. این کار باعث می‌شود اتاقمان خاص خودمان شود و شبیه به طرح‌های تکراری و آماده‌ای که همه جا پیدا می‌شود نباشد.

بیشتر بخوانید
چطور از پرده برای بزرگ‌تر نشان دادن آپارتمان استفاده کنیم؟

 

به جزئیات جالب توجه کنیم

در اکثر دکوراسیون‌هایی که در سال ۲۰۱۹ مشاهده می‌کنیم، هیچ سادگی و مینیمالی دیده نمی‌شود و در عوض طرح‌های تزئینی شلوغ، دست‌ساز و ماکسیمالیسم ظهور کرده‌اند. این گرایش باعث شده نمای پشت کابینت‌ها بیشتر رنگی باشد و کمتر با کاشی‌های چهارخانه روبه‌رو شویم. برای دستگیره‌ها و تعلقات کابینت‌ها نیز همین اتفاق افتاده و رفته رفته رنگ‌های مدرن قرمز طلایی، برنجی و کروم جای دستگیره‌های چرمی قدیم را گرفته‌اند.

 

بازسازی خانه است و رنگ، رنگ، رنگ!

سال‌هاست که همه آشپزخانه‌ها ساده، مینیمالی، تمیز و تقریباً شبیه به یکدیگر بوده‌اند اما امروزه طرح‌هایی منحصربفرد می‌بینیم که مشخص است با ظاهر زندگی هر شخص تناسب دارد و با بقیه متفاوت است مثلاً شاید یکی از ما دوست داشته باشیم خانه‌مان را با فرش‌های قدیمی دستبافت، کابینت‌های بدون در و پر از کلکسیون ظرف یا کتاب‌های آشپزی تزئین کنیم.

 

ترکیبی از لوازم برای بازسازی خانه داشته باشیم

آن زمان‌ها گذشت که برای هر اتاقی از خانه (مثلاً اتاق خواب) فقط یک طرح و رنگ انتخاب می‌کردیم و همه وسایل آن را با هم ست می‌کردیم. ست کردن وسایل اتاق رایج و خسته‌کننده است؛ مگر اینکه بخواهیم خانه‌مان را شبیه به نمایشگاه کنیم. به جای این کارها بهتر است اتاقمان را طوری بچینیم که فقط مخصوص خودمان باشد، وسایل آن را به مرور بخریم و از ترکیب وسایل گوناگونی که در زمان‌های مختلف خریده‌ایم یا وسایلی که از قدیم به ارث برده‌ایم ترسی نداشته باشیم. علاوه بر جذاب بودن، اینکه استایل خودمان را داشته باشیم همیشه شیک و باکلاس است.

 

بازسازی طراحی سقف را از یاد نبریم

طراحان این روزها به سقف بالای سرمان هم توجه ویژه‌ای می‌کنند و به‌تازگی نه تنها جزئیات اتاق پذیرایی بلکه کل خانه را مدنظر قرار می‌دهند. امروزه سقف‌ها را با چوب تزئین می‌کنند، رنگ می‌زنند، جلا می‌دهند، کاغذدیواری می‌کنند و حتی روی آن‌ها نورپردازی می‌کنند.

 

دکو دیلایت داشته باشیم

مدهای قدیمی همیشه بعد از مدتی دوباره تکرار می‌شوند. این موضوع در طراحی منزل و بازسازی خانه هم صدق می‌کند. آرت دکو نیز از ساده‌گرایی مد اواسط قرن بیستم پیروی می‌کند؛ با این تفاوت که طرح‌ها و مواد باب‌روزتری دارد. آرت دکو استایل سرزنده و باشکوهی است که در عین حال بسیار حساس است. از این استایل در مبلمان، نورپردازیی، کمدها و کابینت‌ها و همچنین تعلقات اضافی خانه استفاده می‌شود. این نوع دکوراسیون با روش‌های مختلفی به نمایش گذاشته می‌شود مثلاً می‌توانیم درب کابینت‌ها را گوشه‌دار کنیم، اشکال هندسی به کار ببریم، بعضی وسایل را تذهیب کنیم یا از خیلی طرح‌های دیگر استفاده کنیم.

 

منبع: architecturaldigest

سوال شما درباره این مطلب