لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

برای جابجایی تشک و تخت چه کار کنیم؟

بلاگ آدرس > جابجایی و اسباب کشی > برای جابجایی تشک و تخت چه کار کنیم؟

جابجایی تشک و تخت

جابجایی تشک و تخت در اسباب کشی از آن دسته کارهایی است که گرچه سخت نیست، اما به تنهایی هم از پس آن برنمی‌آییم. به خصوص برای جابجایی تشک‌های دونفره که هم سنگین هستند و هم به خاطر ابعاد بزرگشان به این راحتی‌ها از درهای خانه و راهرو رد نمی‌شوند. نکته‌ی مهم دیگر این است که اگر تشک‌ها در حین جابجایی از وسط تا شوند یا پوشش و فنر آن‌ها آسیب ببیند دیگر قابل استفاده نیستند.
بنابراین اگر قصد جابجایی تشک و تخت را داریم، بهتری است در قدم اول به فکر پیدا کردن یک نیروی کمکی باشیم و در ادامه نکات زیر را دنبال کنیم.

 

نکات مربوط به جابجایی تشک و تخت

 

تشک

قبل از جابجایی تشک را بپوشانیم

از آن‌جایی که در هر مرحله از جابجایی ممکن است سطح تشک با زمین، دیوارها، و یا هر جای دیگری برخورد کرده و کثیف یا پاره شود، قبل از هرکاری باید آن را به خوبی بپوشانیم. برای این کار می‌توانیم از ملحفه‌های بزرگ، پتو یا روفرشی استفاده کنیم. اما بهترین گزینه، پلاستیک‌های حباب‌دار هستند که جلوی هرگونه آسیبی را می‌گیرند. اگر هم از قبل پوشش خود تشک را نگه داشته‌ایم که می‌توانیم از همان استفاده کنیم.
بعد از پوشاندن تشک، لازم است که دورتادور پوشش را با استفاده از بند، طناب یا چسب‌کاغذی محکم کنیم.

 

مسیر را مشخص کنیم

مسیری که قرار است از آن برای جابجایی تشک استفاده کنیم مشخص کنیم. یعنی از در اتاق‌خواب، تا در ورودی ساختمان، مشخص کنیم که تشک را از چه مسیری و به چه شکل جابجا کنیم بهتر است. موانع و وسایلی که سر راهمان هست را جابجا کنیم و کف پوش را برای نبود تیزی یا برآمدگی که به تشک آسیب بزند چک کنیم.

 

بهترین روش برای جابجا کردن تشک به حالت عمودی است. به این شکل که دو نفر در دو طرف تشک که به صورت عمودی روی زمین قرار دارد، ایستاده و تشک را از زیر آن بلند کنند. بلند کردن تشک به صورت افقی باعث خم شدن تشک و شکستن آن می‌شود. برای این که به کمرمان فشار نیاید در قسمت‌هایی که مسیر مستقیم و بدون مانع است می‌توانیم تشک را روی زمین سر بدهیم. البته به شرط آن که پوشش زیر تشک مناسب باشد.

 

قراردادن تشک درعقب ماشین اسباب کشی یا کنار دیواره‌های آن

بهترین قسمت برای قراردادن تشک در ماشین اسباب کشی، انتهای آن و یا کنار دیواره‌هاست. با این کار هم فضای زیادی توسط تشک گرفته نمی‌شود و هم با تکیه دادن و محکم‌کردن آن به دیواره‌ها مانع از افتادن و آسیب دیدنش می‌شویم.

 

تخت

آچار و پیچ‌گوشتی

قبل از هر چیز لازم است تمام بخش‌های جداشدنی تخت را از هم جدا کنیم. برای این‌کار یک آچار و پیچ‌گوشتی با سایز مناسب لازم داریم. دقت کنیم که در صورت استفاده از پیچ‌گوشتی نامناسب ممکن است پیچ‌ها را هرز و بلااستفاده کنیم.

جابجایی تشک و تخت

 

بسته بندی قسمت‌های جدا شده

هر قسمت را به طور جداگانه داخل پلاستیک‌های حباب‌دار بسته بندی کنیم. اگر قسمت‌های مختلف تخت دارای کارتن جدا هستند و آن‌ها را نگه داشته‌ایم می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم. کارتن‌های چندلایه هم گزینه‌ی خوبی هستند. پیچ‌ها و بست‌ها را در یک نایلون جداگانه قرارداده و در جای مطمئنی بگذاریم.

 

استفاده از دستکش در زمان جابجایی تخته‌نئوپان‌زیری تخت

بهتر است تخته‌ی زیری تخت که معمولاً از جنس نئوپان است و ممکن است در طول جابجایی به دستانمان آسیب بزند را با دستکش جابجای کنیم. البته راه بهتر این است که آن را درون پلاستیک‌های حباب‌دار بپیچیم تا در صورت برخورد با در و دیوار باعث زخمی شدن آن‌ها نشود.

 

کمک گرفتن از شرکت‌های اسباب کشی

مطلب آخر این که بهتر است برای جابجایی تشک و تخت از نیروهای خدماتی متخصص کمک بگیریم. چون با وجود این که نکته و جزئیات خاصی برای جابجایی تشک و تخت وجود ندارد، اما کار سنگینی است و تنها انجام دادن آن ممکن است به سلامتی ما آسیب بزند. می‌توانیم در زمان انتخاب شرکت اسباب کشی از آن‌ها بخواهیم نیروهایی خدماتی برای این کار در اختیار ما بگذارند.

سوال شما درباره این مطلب