لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

بعد از پایان اسباب کشی چه کارهایی انجام دهیم؟

لابی > جابجایی و اسباب کشی > بعد از پایان اسباب کشی چه کارهایی انجام دهیم؟

بعد از پایان اسباب کشی چه کار کنیم

شاید بعد از پایان اسباب کشی به خودمان بیاییم و بگوییم مرحله‌ی بعدی چیست؟ حالا که بعد از چند ماه برنامه‌ریزی و تحقیق و بررسی، بالاخره فرآیند طولانی اسباب‌کشی را پشت‌سر گذاشته‌ایم و در خانه‌ی جدید مستقر شده‌ایم، مرحله‌ی جدیدی پیش رو خواهیم داشت. چیزی که در این روزها اهمیت زیادی دارد این است که همه‌ی اعضای خانواده خیلی زود در محیط جدید احساس راحتی کنند، چیدمان وسایل منزل در آرامش و نظم انجام شود و نیازهای مهم و ضروری خانه‌ی جدید شناسایی و به سرعت مرتفع شوند. در این مطلب درباره‌ی نکاتی حرف می‌زنیم که کمکمان می‌کنند هرچه زودتر اوضاع را روبه‌راه کنیم و به روال عادی زندگی برگردیم.

اولین نکته‌ای که باید در نظر داشت این است که بعد از فعالیت‌ها و دغدغه‌های روز سخت اسباب‌کشی هیچ نیازی نیست که خیلی زود همه‌ی کارتن‌ها را باز کنیم و به چیدمان وسایل منزل بپردازیم. بهتر است کارتن‌ها را طوری قرار دهیم که فضایی برای استراحت اعضای خانواده وجود داشته باشد، مثلاً می‌توانیم تخت‌ها و مبل‌ها را آماده کنیم تا خستگی یک روز سخت را از تن به در کنیم.

 

یک نکته‌ی دیگر یکی از کارهایی که می‌تواند باعث آرام‌شدن اعصاب و بهبود روحیه‌مان شود این است که حمام را راه بیندازیم تا همه‌ی کسانی که در فرآیند اسباب‌کشی درگیر بودند دوش بگیرند. نکته‌ی دیگر در دسترس بودن مواد اولیه‌ی شست‌وشو، آب آشامیدنی و خوراکی‌های خشک است که از گرمازدگی و ضعفمان جلوگیری می‌کند. خوب است چند ساعت استراحت کنیم، غذایی مقوی سفارش دهیم یا در صورت امکان غذایی دم‌دستی آماده کنیم تا بقیه‌ی روز را با فراغ بال به کارهایمان بپردازیم. بعد از این همه مشغله و خستگی، ما شایسته‌ی استراحت و آرامشیم، پس نباید زیاد سخت بگیریم!

 

بیشتر بخوانید
یک هفته قبل از اسباب کشی چه کارهایی انجام دهیم؟

 

بعد از پایان اسباب کشی چه کارهایی را زودتر از همه انجام دهیم؟

 

 • جمع‌وجورکردن کلی وسایل و برنامه‌ریزی برای چیدمان فضاهای مختلف
 • نظافت کلی فضاهایی که خیلی زود قرار است از آن‌ها استفاده کنیم
 • به برق زدن تلفن‌ها، موبایل‌ها و لوازم الکترونیکی بزرگ‌تر مانند یخچال و فریزر (برای راه‌اندازی وسایل الکترونیکی، باید به نکات ایمنی مربوط به هر وسیله توجه کنیم)

بعد از پایان اسباب کشی

 •  راه انداختن سیستم اجاق‌گاز برای فراهم کردن امکان آشپزی یا تهیه‌ی چای و قهوه
 • آماده کردن فضایی تمیز برای بازی کودکان خردسال
 • دم دست نگه داشتن شماره تماس‌های ضروری در منزل جدید
 • دم دست گذاشتن برگه‌ای برای نوشتن نیازها و کمبودهای خانه
 • باز کردن کارتن‌ها طبق برنامه‌ای که پیش از این در نظر گرفته بودیم
 • چیدمان وسایل به ترتیب ضرورت
 • کمک کردن به کودک یا نوجوانمان برای چیدمان اتاق‌خوابش
 • قرار دادن گل‌ها و گیاهان در فضای مناسب
 • عوض کردن قفل‌ها در اسرع وقت
 • آشنایی با همسایه‌های جدید و صحبت با مدیر ساختمان

در صورتی که حیوان خانگی داشته باشیم، بهتر است از قبل شرایطی فراهم کنیم تا در روزهای آغازین اسباب‌کشی آن‌ها را دور از خانه نگهداری کنیم. اگر چنین چیزی برایمان ممکن نیست باید هرچه زودتر شرایط مناسب نگهداری حیوان خانگی‌مان را فراهم کنیم تا آن‌ها هم خیلی زود با محیط جدید کنار بیایند. همانطور که واضح است بعد از پایان اسباب کشی تبدیل کردن خانه‌ی نو به خانه‌ی ایده‌آلمان و رفع همه‌ی کمبودهای فضای جدید کاری نیست که با عجله انجام شود. پس بهتر است باز هم از برنامه‌ریزی کمک بگیریم و با آرامش همه‌چیز را طبق روال پیش ببریم.

سوال شما درباره این مطلب