لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

بهترین روش برای مرتب کردن فریزر چیست؟

لابی > زندگی روزانه > بهترین روش برای مرتب کردن فریزر چیست؟

مرتب کردن فریزر

ممکن است مرتب کردن فریزر کار ساده‌ای به نظر بیاید، اما برای همه ما بارها پیش آمده که چیزی را داخل فریزر بگذاریم و دیگر هیچ‌وقت حتی رنگ آن را هم نبینیم. بنابراین اگر دلمان نمی‌خواهد این اتفاق در آینده تکرار شود و در حال حاضر هم برای بستن در فریزر با مشکل رو به رو هستیم و باید موارد زیادی را درون آن جابه‌جا کنیم تا بتوانیم در را به راحتی ببندیم، وقت آن رسیده است که به فکر مرتب کردن فریزر باشیم. برای داشتن فریزری تمیز و مرتب، می‌توانیم از راهکارهای این مطلب استفاده کنیم.

برچسب زدن

شاید امروز و وقتی که تکه‌ای گوشت را درون یخچال گذاشته‌ایم، بتوانیم آن را به راحتی تشخیص دهیم، اما فردا و روزهای بعد که آن تکه گوشت به حالت یخ‌زده درآمده، تشخیص آن احتمالاً کار سختی خواهد بود. فرقی نمی‌کند که گوشت، مرغ یا ماهی باشد. با زدن برچسبی خوانا، می‌توانیم بعداً و در هنگام پیدا و استفاده کردن از هر کدام از این موارد، زمان زیادی را پس‌انداز کنیم.

نوشتن تاریخ

وقتی که در حال برچسب زدن به مواد داخل فریزر هستیم، می‌توانیم تاریخ روزی که آن را درون فریزر گذاشته‌ایم هم روی برچسب بنویسیم. هیچ‌کس دوست ندارد گوشتی که سه سال از تاریخ خرید آن می‌گذرد را بخورد! در این حالت، اگر زمانی جا کم آوردیم و مجبور به جا باز کردن برای مواد غذایی جدید شدیم، می‌توانیم قدیمی‌ترین غذاها و خوراکی‌ها را کنار بگذاریم.

نکته مهمجدیدترین خوراکی‌ها و غذاها را در قسمت انتهایی فریزر بگذاریم و قدیمی‌ترها را جلوتر قرار دهیم. با استفاده از این سیستم چرخشی، علاوه بر مرتب کردن فریزر، می‌توانیم مطمئن شویم که هیچ ماده‌ای بیش از حد در فریزر نمانده و همه را مصرف خواهیم کرد.

 

بیشتر بخوانید
برای داشتن احساس راحتی در خانه چه کار کنیم؟

قفسه‌ها

غذاها و مواد مشابه را در یک قفسه یا محفظه قرار دهیم. به عنوان مثال، می‌توانیم مرغ و گوشت را در یک طبقه و میوه‌ها و سبزی‌ها و سوپ‌ها را در قفسه‌ای دیگر قرار دهیم. البته شاید همه ما گزینه چندین و چند قفسه و طبقه مختلف را در فریزر خودمان نداشته باشیم. با این حال، بهتر است که مواد غذایی مشابه را کنار هم بگذاریم.

قسمت‌بندی

فرقی نمی‌کند که در یک خانواده‌ی پرجمعیت زندگی می‌کنیم یا خودمان به تنهایی مسئولیت خانه را بر عهده داریم. بهتر است که همیشه غذای موردنیاز را به اندازه (نه خیلی کم و نه خیلی زیاد) بسته‌بندی و تقسیم کنیم و هنگام نیاز، از فریزر بیرون بیاوریم. فراموش نکنیم که خیلی از چیزها را نمی‌توان دو بار منجمد کرد، پس وقتی خوراکی یا غذایی را بیرون می‌آوریم، باید یا آن را بپزیم و میل کنیم و یا دور بیندازیم.

استفاده از کیسه فریزر

اگر دو کیلو گوشت چرخ‌کرده داریم، اما می‌دانیم که هنگام پختن ماکارونی به فقط نیم‌کیلوی آن نیاز داریم، بهتر است که گوشت را در کیسه‌های فریزر تقسیم کنیم. در این صورت، آن‌ها جای کم‌تری می‌گیرند و می‌توانیم برای مرتب کردن فریزر، چندین بسته را روی یکدیگر بگذاریم.

استفاده از ظروف

وقتی که غذای نیمه‌آماده‌ای را برای آینده درون فریزر می‌گذاریم، آن را در ظروف پلاستیکی یا یک بار مصرف بگذاریم. به این ترتیب وقتی که به آن‌ها نیاز پیدا کردیم، می‌توانیم به راحتی آن‌ها را بیرون بیاوریم و استفاده کنیم.

 

 

راهکارهای مرتب کردن یخچال و فریزر

سوال شما درباره این مطلب