لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

بهترین روش بسته بندی وسایل اتاق خواب چیست؟

بلاگ آدرس > جابجایی و اسباب کشی > بهترین روش بسته بندی وسایل اتاق خواب چیست؟

بسته بندی وسایل اتاق خواب

 

بسته بندی وسایل اتاق خواب شاید وقت‌گیرترین بخش اسباب کشی باشد. تنوع وسایل و تعداد زیاد آن‌ها و خرده‌ریزهایی که در همه جای اتاق به چشم می‌خورد باعث می‌شود ساعت‌ها و حتی شاید چندین روز برای بسته بندی وسایل اتاق خواب وقت بگذاریم. در این مطلب قصد داریم وسایل اتاق خواب را دسته بندی کرده و بعد مرحله به مرحله به سراغ بسته بندی آن‌ها برویم. با این کار هم استرس و آشفتگی ذهنمان کم می‌شود و هم در وقتمان صرفه‌جویی می‌کنیم.

 

بسته بندی وسایل اتاق خواب به صورت مرحله به مرحله

مرحله اول: لباس‌ها

بهتر است قبل از هر چیز دیگر به سراغ کمد و کشوهای لباس‌هایمان برویم. با این کار هم بخش زیادی از اتاق در همان ابتدا خلوت می‌شود و هم تقریباً سخت‌ترین قسمت بسته بندی وسایل اتاق خواب را انجام داده‌ایم و خیالمان راحت می‌شود. برای بسته بندی لباس‌ها اول باید آن‌ها را طبقه‌بندی کنیم. لباس‌هایی که نمی‌خواهیم را کنار بگذاریم و لباس‌های کثیف را قبل از بسته بندی بشوییم. بعد بر اساس نوع طبقه‌بندی که انتخاب کردیم با استفاده از نکات بهترین راه بسته بندی و جابجایی لباس‌ها آن‌ها را بسته بندی کنیم.

 

کفش‌ها

اول آن که یادمان باشد به هیج عنوان کفش‌ها را در کنار لباس‌ها بسته بندی نکنیم و حتماً برای آن‌ها یک بسته بندی جدا در نظر بگیریم. چون هم ممکن است بوی کفش‌ها به لباس‌ها منتقل شود و هم این که کفش‌ها در زیر لباس‌های سنگین آسیب ببینند. ضمن این که احتمالاً دلمان نمی‌خواهد که بعد از اسباب کشی لابه‌لای جعبه‌های لباس به دنبال کفش موردنظرمان بگردیم و آن را پیدا نکنیم.
یک جعبه با سایز مناسب برای کفش‌ها پیدا کنیم. بهتر است جعبه‌ متوسط و افقی باشد که کفش‌ها تا حد ممکن روی هم سوار نشوند. هر کفش را به طور جداگانه تمیز کرده و درون نایلون پلاستیکی قرار دهیم و بعد داخل جعبه بگذاریم.

 

تخت خواب و تشک

این مرحله را برای آخر کار بگذاریم. چون ما تا شب آخر اسباب کشی به جایی برای خواب احتیاج داریم بنابراین هرچه دیرتر این قسمت را انجام دهیم بهتر است. برای بسته بندی و جابجایی تخت خواب و تشک باید تمام اجزای تخت خواب را جدا کرده و درون پلاستیک‌های حباب‌دار بپیچیم. در مورد تشک هم می‌توانیم از کاور خود تشک، پتو یا روفرشی استفاده کنیم. برای جزئیات بیشتر می‌توانیم از مطلب برای جابجایی تشک و تخت چه کار کنیم استفاده کنیم.

 

جواهرات

جواهرات و وسایل ارزشمندمان را درون جعبه‌ی خودشان گذاشته و بعد داخل یک بسته بندی ایمن قرار دهیم. دقت کنیم این بسته بندی باید به اندازه‌ی کافی کوچک باشد تا بتوانیم آن را با خودمان حمل کنیم.

به هیچ عنوان بسته بندی جواهرات را کنار باقی وسایل درون ماشین باربری قرار ندهیم و حتماً آن را همراه خودمان با ماشین شخصی جابجا کنیم.

 

دکوری و شکستنی

اول به دورتادور اتاق نگاه کنیم و هر وسیله‌ی دکوری و شکستنی که می‌بینیم یک گوشه جمع‌آوری کنیم. به آن‌ها نگاه کنیم و با در نظرگرفتن فضای خانه‌ی جدید و تصور کردن وسایل اتاق خواب در دکوراسیون آن تصمیم بگیریم که کدام یک از این وسایل دیگر به دردمان نخواهند خورد. بعد می‌توانیم این وسایل را دور بیندازیم، اهدا کنیم یا اگر خیلی برایمان مهم‌اند درون یک جعبه‌ی جدا بگذاریم و روی آن لیبل بزنیم تا مستقیم به انباری خانه‌ی جدید منتقل شود.
برای بسته بندی وسایل شکستنی باقی‌مانده مقدار زیادی کاغذ، روزنامه باطله یا پلاستیک حباب‌دار لازم داریم. باید آن‌ها را جدا جدا بسته بندی کرده و با دقت درون جعبه بگذاریم. برای انجام دقیق‌تر این کار مطلب برای بسته بندی و جابجایی ظروف شکستنی چه کار کنیم را بخوانیم.

 

لوستر و چراغ‌خواب

حباب شیشه‌ی لوستر و چراغ‌خواب را درآورده و بعد از تمیز کردن آن را درون روزنامه یا پلاستیک حباب‌دار می‌پیچیم. قسمت چراغ آن را هم جدا تمیز کرده و بعد از جمع کردن سیم آن با چسب کاغذی درون پلاستیک حباب‌دار قرارش می‌دهیم. بهتر است که لوستر و چراغ‌خواب را در جعبه‌ی جدا بگذاریم.

 

 

آینه و قاب عکس

قاب عکس‌ها و آینه‌های کوچک را می‌توانیم درون روزنامه پیچیده و کنار باقی وسایل شکستنی قرار دهیم. اما آینه یا قاب عکس‌های بزرگ را باید به صورت جداگانه جابجا کنیم. اگر نمی‌توانیم کل آن‌ها را درون پلاستیک‌های حباب‌دار بسته بندی کنیم، بهتر است گوشه‌های تیز آن‌ها را با یک تکه ابر، موکت و یا پلاستیک حباب‌دار بپوشانیم.

وسایل اتاق خواب

 

پرده

ابتدا باید بررسی کنیم که آیا پرده‌ی فعلی در خانه‌ی جدید به دردمان می‌خورد یانه. اگر تصمیم گرفتیم پرده را با خود با خانه‌ی جدید ببریم، باید آن را بعد از جدا کردن از چوب پرده بشوییم. یادمان باشد اتوکشی پرده را به خانه‌ی جدید موکول کنیم وگرنه مجبور به تکرار آن می‌شویم. پرده را به شکل مرتب تا کرده و در یک بسته بندی مناسب مثل ساک یا چمدان قرار دهیم.

 

سرویس خواب و کمد

قطعات وسایل چوبی اتاق مثل سرویس خواب و کمد و میز و.. را تا جایی که می‌توانیم از هم جدا کرده و به شکل جدا جدا بسته بندی کنیم. لبه‌های تیز و پایه‌های آن‌ها را با ابر، موکت یا پلاستیک حباب‌دار بپوشانیم. دقت کنیم که پیچ‌ و مهره‌های وسایل را در جای امنی قرار دهیم تا در حین جابجایی گم نشوند. کشوهای دراور و میز آرایش را در نیاوریم و آن‌ها را با چسب کاغذی به بدنه بچسبانیم تا در جابجایی باز نشوند.

در پایان یک بار دیگر داخل کمد دیواری‌ها را چک کنیم تا چیزی از قلم نیفتد و روی جعبه‌های مربوط به وسایل اتاق‌خواب لیبل اتاق‌خواب بچسبانیم تا باز کردن بسته‌ها در خانه‌ی جدید برایمان راحت‌تر باشد.

سوال شما درباره این مطلب