لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

چطور گوش دادن به موسیقی باعث کیفیت خواب می‌شود؟

بلاگ آدرس > زندگی روزانه > گرامافون > چطور گوش دادن به موسیقی باعث کیفیت خواب می‌شود؟

گوش دادن به آهنگ در هنگام خواب

مشکل خواب می‌تواند اثرات منفی بسیاری بر روی سلامتی‌مان داشته باشد و مسئله‌ای است که باید حتماً آنرا جدی بگیریم . کم خوابی در طولانی مدت می‌تواند ریسک بیماریهای قلبی و چاقی را افزایش دهد. با وجودی که داروهای شیمیایی می‌توانند کمی به بهبودی و سلامتمان کمک کند با این حالا اگر زمان زیادی از آنها استفاده کنیم ممکن است عوارض جانبی به همراه داشته باشند. خوشبختانه درمان دیگری برای شب‌های بیخوابی وجود دارد که کاملاً رایگان است و هیچ عوارض جانبی منفی برایمان ایجاد نمی‌کند: گوش دادن به موسیقی.

موزیک فراتر از لذت می‌تواند اثرات مستقیم بر سیستم عصبی داشته باشد و کمک می‌کند تا بدنمان در حالت ریلکسی برای خواب آماده شویم. همان طور که با لالایی می‌تواند یک کودک را به خواب برد، بزرگسالان هم درصورتی که قبل از خواب نزدیک به ۴۵ دقیقه به آهنگ‌های آرام گوش ‌دهند شب‌ها با آرامش بیشتری می‌خوابند، کیفیت خواب بهتری دارند و دیرتر از خواب بیدار می‌شوند.

احساس لذت از شنیدن یک آهنگ زیبا خیال و رؤیا نیست بلکه واکنشی طبیعی از بدن ماست. موسیقی شدت ضربان قلب و تنفس را کاهش می‌دهد، فشار خون را تنظیم می‌کند و گرفتگی عضلاتمان را از بین می‌برد. بنابراین اگر پیش از خواب آهنگی را پخش کنید بدنمان شرایط لازم برای یک خواب خوب را فراهم می‌کند.
انتخاب نوع موسیقی موضوعی کاملاً سلیقه‌ای است و به نظر می‌رسد که در هنگام گوش دادن به آهنگی آشنا که معمولاً از آن لذت می‌بریم آرامش بیشتری پیدا می‌کنیم اما پیشنهاد می‌شود برای خواب به سراغ آهنگ‌هایی برویم که ریتمی کند و آهسته دارند. سعی کنیم موزیک‌هایی را پخش کنیم که ریتمی در حدود ۶۰ تا ۸۰ بیت بر دقیقه دارند، سبک کلاسیک، جاز و محلی احتمالاً گزینه‌های مناسبی هستند.

گرامافون اگر موزیک درمانی را به عنوان شیوه‌ای برای بهبود خواب خود بکارمی‌بریم باید اجازه دهیم تا بدنمان به این حالت عادت کند و پس از گذشت مدتی تأثیر آن را خواهیم دید.

 

دانلود آهنگ Arioso

داانلود آهنگ Auld-Lang-Syne

دانلود آهنگ Broken

 

سوال شما درباره این مطلب