لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

برای جابجایی گلدان ها در اسباب کشی چه کار کنیم؟

بلاگ آدرس > جابجایی و اسباب کشی > برای جابجایی گلدان ها در اسباب کشی چه کار کنیم؟

جابجایی گلدان ها در اسباب کشی

جابجایی گلدان ها در اسباب کشی یکی از بخش های سخت فرآیند جابجایی است که به برنامه‌ریزی و توجه زیادی نیاز دارد. اگر از آن دسته از آدم‌های خوش‌ذوقی هستیم که به گل و گیاه علاقه داریم و در خانه‌مان گلدان های زیادی پیدا می‌شود، شاید موقع اسباب کشی برای جابجایی گلدان ها به دردسر بیفتیم. چگونه می‌توانیم طوری گلدان ها را به خانه‌ی جدید منتقل کنیم که آسیبی به این موجودات دوست‌داشتنی وارد نشود؟ برای جابجایی گلدان ها خوب است به چند نکته‌ی کلیدی توجه کنیم تا گل‌ و گیاهانمان سرحال و سالم به آدرس جدید برسند.

 

نکته‌های مهم در جابجایی گلدان ها

 

از متخصصان بپرسیم

  • اگر می‌خواهیم از شهری به شهر دیگری جابجا شویم، بهتر است قبل از اسباب کشی، با یک مشاور متخصص صحبت کنیم تا او با در نظر گرفتن میزان مسافت و آب‌وهوا، بهترین روش نگهداری از هرکدام از گیاهان را برایمان شرح دهد. به هنگام جابجایی گلدان ها گاهی ممکن است مسیرهای طولانی و هوای نامساعد، باعث از بین رفتن گیاهمان شود، در نتیجه بهترین کار این است که از آدم‌های صاحب‌نظر سؤال کنیم.

جابجایی گل ها

  • با شرکت اسباب کشی تماس بگیریم و از آن‌ها درباره‌ی روش‌هایی که برای جابجایی گلدان ها به کار می‌برند، سؤال‌هایی بپرسیم تا مطمئن شویم به اندازه‌ی کافی برای این کار دانش و تجربه دارند. گاهی بعضی از شرکت‌ها تمایلی به جابجایی تعداد زیادی گلدان ندارند. به همین دلیل خوب است از قبل با هم درباره‌ی این مسئله به توافق برسیم.

بهترین زمان برای جابجایی ریشه‌ی گل و گیاهان، زمانی است که به شکل فعال در حال رشد هستند. این زمان در اکثر شرایط و برای بیشتر گیاهان، فصل‌های بهار و تابستان است. پس می‌توانیم از این فرصت استفاده کنیم تا گل و گیاهانمان را از گلدان های بزرگ و سنگین به گلدان های پلاستیکی و کوچک‌تر انتقال دهیم. بهتر است این کار را حدود سه هفته قبل از اسباب کشی انجام دهیم.

 

گلدان‌های بزرگ و سنگین

  • با توجه به نوع گل و گیاهانی که داریم، گلدان‌های ما اندازه‌ها، شکل‌ها و جنس‌های مختلفی خواهند داشت. ممکن است گلدان های سرامیکی داشته باشیم که در اسباب کشی بسیار آسیب‌پذیر هستند. اگر گلدان های بزرگی داریم، با مشکل وزن بسیار زیاد روبه‌رو خواهیم شد. بهتر است در صورت امکان گل ها را در گلدان های قابل‌حمل‌تری بکاریم. به خاطر داشته باشیم که جابجایی گلدان ها به تنهایی کار سختی است و باید حتماً از دیگران کمک بگیریم.

بسته بندی گلدان ها

  • حالا می‌توانیم گلدان های کوچک‌تر را در کارتن قرار دهیم. بعد از این کار باید فضاهای پرت هر کارتن را با روزنامه یا کاغذ باطله پر کنیم تا میزان صدمه‌ی وارده به گلدان هایمان را به حداقل برسانیم.
  • گلدان های بزرگ‌تر به دقت و مراقبت بیشتری احتیاج دارند. برای جابجایی گلدان های بزرگ بهتر است آن‌ها را در پتو بپیچانیم و جایی قرار دهیم که کم‌ترین فشار، ضربه و نوسان را داشته باشد.
  • گلدان های خالی شکستنی را با روزنامه بپوشانیم تا فشارهای اسباب کشی باعث شکستن آن‌ها نشود.

سوال شما درباره این مطلب