لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

دو ماه قبل از اسباب کشی چه کارهایی انجام دهیم؟

لابی > جابجایی و اسباب کشی > دو ماه قبل از اسباب کشی چه کارهایی انجام دهیم؟

دو ماه قبل از اسباب کشی

دو ماه قبل از اسباب کشی به خانه جدید است. چند هفته‌ی دیگر سررسید خانه‌ی فعلی‌مان فرا می‌رسد و ما از همین حالا به فکر پیدا کردن خانه‌ی جدید هستیم. گاهی نگران پیدا کردن خانه‌ی ایده‌آلیم و گاهی به دغدغه‌های اسباب‌کشی فکر می‌کنیم. هرچند اگر بخت یارمان باشد از همین دو ماه قبل از اسباب کشی آدرس بعدی‌مان مشخص شده است. اما در بیشتر موارد، این زمان، نقطه‌ی آغازین سفرمان برای اسباب‌کشی به خانه‌ی جدید است.

بهتر است از قدم اول با برنامه‌ریزی شروع کنیم تا چیزی از قلم نیفتد و همه‌ی کارها بدون کم و کاست و به بهترین شکل پیش برود. برای رسیدن به این هدف، ما هم در تک‌تک این مراحل با شما خواهیم بود و تجربیاتمان را به اشتراک خواهیم گذاشت تا برای رفتن به خانه‌ی جدید هیچ دغدغه‌ای نداشته باشید. در این مرحله نکاتی را آماده کرده‌ایم تا تمام کارهایی را که باید حداقل دو ماه قبل از اسباب کشی انجام دهیم، بررسی کنیم.

 

دو ماه قبل از اسباب کشی چه باید کرد

  • اولین کار برای اسباب‌کشی تعیین تاریخی است که در آن باید خانه‌ی جدید را پیدا کرده باشیم. با استفاده از این تاریخ به عنوان هدف، برنامه‌ریزی کردن آسان‌تر‌ و عملی‌تر می‌شود. در این مرحله حتی می‌توانیم تاریخی را روی تقویم مشخص کنیم که افرادی که در فرآیند اسباب‌کشی حضور خواهند داشت تعطیل باشند یا بتوانند برای مرخصی گرفتن هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

 

  • بعد از مشخص کردن تاریخ اسباب‌کشی باید بودجه‌ای تعیین کنیم تا بازه‌ی رهن و اجاره‌ی موردنظرمان مشخص شود.

 

  • بعد از تعیین تاریخ اسباب‌کشی و بودجه، نوبت به تعیین محله‌ی آدرس جدید می‌رسد. برای این هدف، محل کار، بودجه، دسترسی محله‌ها، نزدیکی به دوستان و آشنایانی که ارتباط زیادی با آن‌ها داریم و موارد مهمی که در سبک زندگی‌مان تأثیر ویژه می‌گذارند، عوامل تعیین‌کننده‌ی محله‌ی آدرس جدیدمان خواهند بود.

نکته مهماگر به این نتیجه رسیده‌ایم که قصد تعویض خانه‌مان را داریم، باید از دو ماه قبل به طور جدی وارد میدان شویم و دنبال خانه‌ی ایده‌آلمان بگردیم. روش سنتی این است که از طریق بنگاه‌های همان محله شروع کنیم و با اعلام بودجه و نیازهای خاصمان خانه‌ای مناسب پیدا کنیم. روش جدیدتر که کمکمان می‌کند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنیم و در هر مکان و زمانی به بررسی گزینه‌ها بپردازیم، جست‌وجوی اینترنتی است. اولین قدم، رصد قیمت‌ها و مواردی است که در محله‌ی موردنظر پیدا می‌کنیم. با این کار بازه‌ی کلی قیمت‌ها دستمان می‌آید و می‌‌توانیم با اطمینان بیشتری به جست‌وجوی موارد بیشتر در اینترنت و مشاوران املاک بپردازیم.

 

  • در حین جست‌وجوی خانه می‌توانیم محله‌گردی را شروع کنیم و درباره‌ی جایی که می‌خواهیم حداقل یک سال در آن سپری کنیم بیشتر تحقیق کنیم.
بیشتر بخوانید
روزهای مناسب و روزهای ممنوع اسباب کشی کدام است؟

 

  • اگر از طریق اینترنت به خانه‌ی ایده‌آلمان برسیم، باید زمانی را برای مقایسه و انتخاب بنگاه بگذاریم. پیش از این، با توجه به قیمت خانه و فرمولی که برای محاسبه‌ی حق کمیسیون بنگاه معرفی کرده‌ایم، این مبلغ را محاسبه می‌کنیم تا بنگاهی را انتخاب کنیم که بیشتر از مبلغ قانونی درخواست کمیسیون نکند.

 

  • حالا می‌توانیم سر تاریخ قرارداد و تحویل خانه با صاحب‌خانه به توافق برسیم. اغلب مبلغی را به عنوان ودیعه در اختیار صاحب‌خانه می‌گذاریم تا دنبال مستأجر دیگری نباشد.

 

  • در این مرحله مبلغ رهن را برای پرداخت آماده می‌کنیم و سراغ کارهای مربوط به اسباب‌کشی می‌رویم. اگر در حال حاضر مستأجریم، تاریخ جا‌به‌جایی را به صاحب‌خانه‌ی فعلی اطلاع می‌دهیم و با او هماهنگ می‌شویم تا مبلغی که برای رهن خانه در اختیار اوست، در تاریخ مقرر آماده باشد.

 

  • بعد از این‌که خیالمان از بابت خانه راحت شد، می‌توانیم جست‌وجوی بهترین شرکت برای اسباب‌کشی را آغاز کنیم، مدارک تحصیلی کودکانمان را به مدرسه‌ی جدید منتقل کنیم، لباس فرم مدرسه‌ی جدید را سفارش دهیم و در صورت نیاز به شستن فرش‌ها و تمیز کردن خانه‌ی فعلی، برای هماهنگی‌های لازم اقدام کنیم. یکی دیگر از کارهایی که نیاز به زمان کافی دارد، پیدا کردن جعبه‌ها و کارتن‌هایی با اندازه‌ و کیفیت مناسب است که می‌توانیم از همین روزها شروع کنیم.

دوماه قبل از اسباب کشی

 

همه‌ی این برنامه‌ریزی‌ها کمکمان می‌کند تا فرآیند پیدا کردن خانه و اسباب‌کشی به بهترین شکل ممکن و بدون نگرانی انجام شود. شروع برنامه‌ریزی از دو ماه قبل از اسباب کشی اولین قدم برای رسیدن به این هدف است و ما به زودی نیاز به برنامه‌ریزی برای مراحل دیگر خواهیم داشت. در لابی بمانید!

سوال شما درباره این مطلب