لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

با سیم‌های زیاد وسایل مختلف در خانه چه کار کنیم؟

لابی > زندگی روزانه > با سیم‌های زیاد وسایل مختلف در خانه چه کار کنیم؟

سیم‌های زیاد وسایل مختلف

 

قطعاً سیم‌های زیاد در هم پیچیده در کنار وسایل الکترونیکی و پریزهای برق منظره‌ی قشنگی نیست. خیلی وقت‌ها از درهم‌ پیچیدن سیم‌های زیاد وسایل مختلف اعصابمان خورد می‌شود و خیلی وقت‌ها هم چون حوصله‌مان نمی‌گیرد آن‌ها را از هم تفکیک کنیم، قید آن را می‌زنیم و به همان شکلی که هستند رهایشان می‌کنیم. خیلی وقت‌ها هم منظره‌ی سیم‌های آویزان در قسمت‌های مختلف خانه، دکوراسیون خانه‌مان را خراب می‌کند. برای آن که دیگر این دغدغه‌ها را نداشته باشیم، در این مطلب می‌خواهیم راه‌حل‌هایی برای مشکل سیم‌های زیاد در خانه ارائه دهیم.

 

راهکارهایی برای حل مشکل سیم‌های زیاد در خانه

 

استفاده از جعبه

یکی از کارهایی که می‌توانیم برای مخفی کردن سیم‌ها انجام دهیم قراردادن آن‌ها داخل یک جعبه است. برای این کار می‌توانیم از یک جعبه‌ی مقوایی ساده استفاده کنیم یا این که با صرف کمی هزینه، سفارش ساخت جعبه‌ای متناسب با دکوراسیون خانه‌مان را بدهیم. خوبی این روش این است که می‌توانیم از این جعبه به عنوان میز، کنسول یا عسلی کنار میز تلویزیون استفاده کنیم. فقط باید در پشت آن سوراخ خروجی با اندازه‌ی مناسب ایجاد کنیم. اگر بتوانیم برای هر یک از سیم‌ها یک سوراخ خروجی جدا در نظر بگیریم، دیگر مشکل در هم پیچیدن سیم‌ها را هم نخواهیم داشت.

 

قراردادن داخل کشو و کابینت‌ها

اگر سیم‌ها در نزدیکی میز تلویزیون، کابینت یا دراور بودند، می‌توانیم از کشوهای این وسایل برای مخفی کردن سیم‌ها استفاده کنیم. کافی است پشت کشوها یک سوراخ خروجی ایجاد کنیم و سیم‌ها را از آن قسمت عبور بدهیم.

 

چسباندن استیکر روی آن‌ها

گاهی وقت‌ها محل قرار گیری پریزهای برق جوری است که بعضی از سیم‌ها به صورت آویزان شده باقی می‌مانند و ظاهر بدی پیدا می‌کنند. مثل سیم ال‌سی‌دی‌هایی که روی دیوار نصب می‌شوند و فاصله‌اشان با پریز برق زیاد است. یکی از بهترین راه‌ها برای پوشاندن ظاهر بد سیم‌هایی که روی دیوار آویزان شده‌اند، استفاده از استکیرهای آماده یا دست‌ساز است. این استکیرها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار موجودند. با استفاده از این استیکرها، نه تنها ظاهر بد سیم دیگر دیده نمی‌شود، بلکه دیوارهای خانه‌مان زیباتر هم می‌شوند.

مشکل سیم های زیاد در خانه

 

نقاشی کردن

یک راه دیگر این است که به جای استفاده از استیکر از نقاش بخواهیم اطراف استیکر را مطابق سلیقه‌مان نقاشی کند. امروزه طرح‌های مینیمال و زیبای زیادی مخصوص همین کار وجود دارد که می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم. با کمی جست‌وجو در اینترنت می‌توانیم تعداد زیادی از این طرح‌ها را پیدا کنیم.

بیشتر بخوانید
چطور کاغذدیواری‌ها را به راحتی جدا کنیم؟

 

استفاده از کلیپس و گیره‌ی نگهدارنده

کلیپس‌های نگهدارنده‌ی سیم‌، محصولات جدیدی هستند که امروز در بیشتر فروشگاه‌های لوازم‌التحریر پیدا می‌شوند. به کمک این کلیپس‌ها می‌توانیم سیم‌های بلند را جمع کنیم تا به اندازه‌ی دلخواهمان کوتاه شوند. خوبی این روش این است که مشکل همیشگی گم کردن سوکت سر سیم‌ها و گره‌خوردن آن‌ها حل می‌شود. اگر کلیپس‌های مخصوص این کار را در هیچ مغازه‌ای پیدا نکردیم، می‌توانیم از گیره‌های معمولی نگهدارنده‌ی کاغذ هم برای این کار استفاده کنیم.

 

استفاده از لوله‌ی باریک

اگر یک دسته سیم داریم که در یک ارتفاعی آویزان شده‌اند و پشتشان یک دیوار سفید رنگ قرار دارد، می‌توانیم از یک لوله‌ی سفیدرنگ پلاستیکی با ضخامت مناسب استفاده کنیم و سیم‌ها را از داخل آن عبور دهیم. به خاطر سفید بودن دیوار این لوله خیلی مشخص نخواهد بود و سیم‌ها هم به خوبی پنهان می‌شوند.

 

نصب کردن با بست در پشت مبلمان و میز

اگر سیم‌هایمان از این سر اتاق به آن سر اتاق کشیده‌ شده‌اند و در سر راهشان مبلمان و میز قرار دارد، می‌توانیم با استفاده از بست‌های کوچک سیم‌ها را این وسایل بچسبانیم. به این ترتیب خطر گیر کردن به سیم‌ها و زمین خوردن در خانه هم از بین می‌رود. از این بست‌ها برای نصب سیم‌ها روی دیوار هم می‌توانیم استفاده کنیم. به هر حال حتی اگر هیچ کدام از روش‌های بالا برایمان قابل اجرا نباشند، تعدادی بست کوچک در بیشتر خانه‌ها پیدا می‌شود و این روش احتمالاً به کار بیشتر ما می‌آید.

نکته دورهمییک روش دیگر که برای همه قابل اجراست، جمع کردن و بستن سیم‌ها با کش‌موی زنانه است. اگر در خانه کش‌موی زنانه‌ای دارید که شل شده و دیگر قابل استفاده نیست، می‌توانید از آن برای جمع کردن سیم‌ها استفاده کنید.

 

خیلی وقت‌ها با یک راهکار ساده مثل نگهداری چند گلدان یا رنگ‌آمیزی بخش‌های مختلف خانه می‌توانیم تغییرات زیادی در ظاهر خانه ایجاد کنیم. راهکارهایی که در این مطلب نام بردیم هم با حل کردن مشکل سیم‌های زیاد وسایل مختلف، کمک می‌کنند که خانه‌مان مرتب‌تر و زیباتر به نظر بیاید.

سوال شما درباره این مطلب