لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

محله گردی در محله جدید چه مزایایی دارد؟

لابی > بازدید و انتخاب خانه > محله گردی در محله جدید چه مزایایی دارد؟

محله گردی در محله جدید

محله گردی در محله جدید کاری لوکس و غیرضروری نیست! انتخاب خانه شباهت زیادی به ازدواج دارد. زمانی که می‌خواهیم ازدواج کنیم، نه تنها باید به ویژگی‌های آدمی که قرار است همسر آینده‌ی ما باشد توجه کنیم، بلکه توجه به ویژگی‌ها و روحیات خانواده‌ی او هم اهمیت زیادی دارد. در انتخاب خانه هم باید به این نکته دقت کنیم که اگر خانه‌ی مطلوبمان در محله‌ای نامناسب باشد، به زودی به دردسرهای زیادی می‌افتیم. محله گردی در محله جدید کمکمان می‌کند تا همه‌ی جوانب را برای انتخاب خانه در نظر بگیریم. برای این کار نکاتی وجود دارد که توجه به آن‌ها در محله گردی بسیار مهم است:

 

مسیرها و سیستم حمل و نقل عمومی محله جدید

یکی از مهم‌ترین مسائل در انتخاب خانه، توجه به مسیرهای پررفت‌وآمدمان است. بهتر است تا جای ممکن در محله‌ای خانه بگیریم که نزدیک به محل کارمان و خانه‌ی افرادی باشد که رفت‌وآمد زیادی با آن‌ها داریم. نکته‌ی بعدی توجه به مسیرهای رفت‌وآمد، وضعیت ترافیک و ساعت‌های پیک ترافیک است. بهتر است تمام مسیرها را بررسی کنیم، از آدم‌هایی که مدت زیادی است در آن محله زندگی کرده‌اند کمک بگیریم و بهترین مسیرها را برای رسیدن به مقصدهای اصلی‌مان انتخاب کنیم. در نهایت برای محله گردی در محله جدید باید به سیستم حمل و نقل عمومی هم توجه داشته باشیم. بهتر است محله ما نزدیک به ایستگاه مترو و اتوبوس باشد تا هزینه‌های رفت‌وآمدمان بیشتر از هزینه‌ای که برای کرایه‌ی خانه می‌پردازیم نباشد!

 

امکانات محله جدید

موقع محله گردی در محله جدید باید به این مسئله دقت کنیم که وجود بعضی از امکانات در هر محله‌ای ضروری است. در صورتی که خلاف این باشد، وقت زیادی را از دست می‌دهیم و به دردسرهای بسیاری می‌افتیم. امکانات ساده‌ای مثل نانوایی، سوپرمارکت و میوه‌فروشی از این دست امکانات محسوب می‌شوند. علاوه بر امکانات اولیه بهتر است در محله‌ای که انتخاب می‌کنیم خشک‌شویی، درمانگاه و رستوران هم باشد تا در صورت نیاز وقت زیادی برای رسیدن به این فضاها نداشته باشیم. اگر کودک محصلی داریم، تا حد امکان در محله‌ای ساکن شویم که مدرسه و امکانات آموزشی مثل کتابخانه داشته باشد.

بیشتر بخوانید
نکات بازدید از خانه چه مواردی هستند؟

نکته‌ی دیگر این است که هرکس با توجه به سبک زندگی ویژه‌ای که دارد به امکانات خاصی نیاز پیدا می‌کند، مثلاً بعضی‌هایمان دوست داریم هر روز پیاده‌روی کنیم، یا به باشگاه و استخر برویم. در این صورت باید به نیازهای روزمره‌مان توجه کرده و آن‌ها را در محله‌ی جدید جست‌وجو کنیم.

محله گردی

امنیت محله جدید

شاید بتوان گفت امنیت محله یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید در انتخاب خانه‌ی جدید در نظر بگیریم. اما چگونه این معیار را به خوبی اندازه‌گیری کنیم؟ اول از هر چیز، حسی که با محله گردی در محله جدید می‌گیریم تا حد زیادی کمکمان خواهد کرد. علاوه بر آن می‌توانیم در اینترنت تحقیق کنیم یا با آدم‌هایی که اطلاعاتی درباره‌ی محله دارند حرف بزنیم. فراموش نکنیم که برای شناخت بیشتر خوب است هم در روز و هم در شب سری به محله بزنیم و با دیدی موشکافانه تمام نشانه‌ها را بررسی کنیم تا انتخاب درستی داشته باشیم.

 

ظاهر و آراستگی محله جدید

بدون شک ظاهر محله در حس و حال ما تأثیر زیادی خواهد گذاشت. شاید در ظاهر این نکته از بقیه‌ی موارد کم‌اهمیت‌تر باشد. اما در بلندمدت روحیه‌ی ما تحت تأثیر فضای کلی محله و ظاهر و آراستگی آن قرار خواهد گرفت. فراموش نکنیم که ظاهر و تمیزی محله نشان‌دهنده‌ی فرهنگ غالب آن محله است.

اگر به هنگام بازدید از خانه و محله گردی در محله جدید با دقت به این نکات توجه کنیم و همه‌ی جوانب را در نظر بگیریم میزان اشتباه و پشیمانی حاصل از انتخاب اشتباهمان به حداقل می‌رسد و هم‌زمان از زندگی در خانه و محله‌ جدیدمان لذت خواهیم برد.

سوال شما درباره این مطلب