لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

چطور خودمان وانت اسباب کشی را پر کنیم؟

لابی > جابجایی و اسباب کشی > چطور خودمان وانت اسباب کشی را پر کنیم؟

چطور وانت اسباب کشی را پر کنیم

گاهی پیش می‌آید که برای اسباب کشی به وانت یا کامیون دسترسی داریم و می‌توانیم برای کاهش هزینه‌ها، خودمان اقدام به پر کردن وانت اسباب کشی کنیم و فرآیند جابه‌جایی وسایل را بر عهده بگیریم. برای این منظور باید بدانیم که بار زدن وانت اسباب کشی به دقت و حوصله احتیاج دارد و استفاده از تمام فضای موجود در وسیله‌ی نقلیه‌ی اسباب‌کشی نکته‌ای کلیدی است. در غیر این صورت مجبور به دوباره‌کاری می‌شویم و زمان زیادی را از دست می‌دهیم. حتی ممکن است با بار زدن اشتباه به وسایلمان خسارت بزنیم و کار را برای خودمان سخت کنیم.گاهی بد نیست که نیروی اسباب‌کشی استخدام کنیم تا فشار کار کم‌تر شود، اما در این شرایط هم باید نسبت به برخی از موارد آگاهی داشته باشیم.

 

مراحل اصلی پر کردن وانت اسباب کشی:

 

وسایل ضروری اسباب‌کشی را آماده کنیم

برای آماده‌سازی وانت یا کامیون و بار زدن اسبابمان، به موارد زیر نیاز خواهیم داشت:

  • پوشش‌های پلاستیکی
  • ضربه‌گیر پلاستیکی
  • طناب
  • چهارپایه‌ی پله‌دار یا نردبان
  • دستکش
  • پتوهای کهنه و بی‌استفاده و پارچه‌های ضخیم
  • بندهای کشی

وانت اسباب کشی

آماده کردن این وسایل کمکمان می‌کند تا امنیت اسباب‌کشی را تا حد زیادی تأمین کنیم و احتمال وارد شدن خسارت و آسیب به وسایلمان را کاهش دهیم.

 

 

وسایل ارزشمند و مدارک مهم را روی وانت بار نزنیم

هرگز نباید وسایل ارزشمند مثل طلا و جواهرات، مدارک مهم، گل و گیاهان و جعبه‌ی وسایل ضروریمان را با دیگر اسباب خانه روی وانت بگذاریم. بهتر است شب قبل از اسباب‌کشی وسایلی را که باید همراهمان باشند، گوشه‌ای بگذاریم و روز اسباب‌کشی با خودروی شخصی جابه‌جا کنیم.

بیشتر بخوانید
اثاث‌کشی و جابه‌جایی؛ 5 اشتباهی که باعث کند شدن سرعتمان می‌شود

 

وسایل را با دقت و برنامه‌ریزی پشت وانت بار بزنیم

خوب است قبل از بار زدن وانت اسباب کشی شِمای کلی از وسایل بزرگمان را تصور کنیم یا روی کاغذ بیاوریم تا استفاده‌ی بهینه‌ای از فضای موجود داشته باشیم. بهتر است از جلوی وانت شروع به چیدن وسایل کنیم و به سمت در پشتی وانت ادامه دهیم. می‌توانیم با مبلمان، یخچال یا بقیه‌ی وسایل سنگین شروع کنیم و وسایل کوچک‌تر را در فضاهای خالی میان آن‌ها قرار دهیم.

 

مختصر و مفیدبعد از این که وسایل سنگین در وانت اسباب کشی مستقر شدند، زمان بار زدن کارتن‌ها می‌رسد. در این مرحله هم باید از کارتن‌های بزرگ‌تر شروع کنیم و با استفاده از چهارپایه یا نردبان تا بالاترین ارتفاع ممکن را بار بزنیم. فقط باید حواسمان باشد که جعبه‌های سنگین را کف وانت و جعبه‌های سبک‌تر را در ارتفاع‌های بالای وانت جاسازی کنیم. بهتر است جعبه‌ها را بر اساس شباهت ظاهری‌شان بچینیم تا بتوانیم از بیشترین فضای ممکن استفاده کنیم. وقتی که همه‌ی کارتن‌ها چیده شدند، نوبت آن می‌رسد که جاهای خالی وانت را با بالشت، پتو و وسایل انعطاف‌پذیر پر کنیم.

 

 

محافظت از وسایل را فراموش نکنیم

در هر مرحله از بار زدن وسایل روی وانت اسباب کشی باید با استفاده از طناب و بندهای کشی، وسایل را سر جایشان محکم کنیم و از ایمنی آن‌ها مطمئن شویم. برای افزایش ایمنی وسایل بهتر است از پلاستیک‌های ضدضربه استفاده کنیم و برای اینکه گردوغبار کم‌تری روی وسایل بنشیند سطح اسبابمان را با پوشش‌های پلاستیکی بپوشانیم.

سوال شما درباره این مطلب