لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

بهترین روش‌های پر کردن کارتن ها در اسباب کشی چیست؟

لابی > جابجایی و اسباب کشی > بهترین روش‌های پر کردن کارتن ها در اسباب کشی چیست؟

بهترین روش پر کردن کارتن ها در اسباب کشی

همیشه یکی از مهم‎ترین دغدغه‌ها در نقل مکان به خانه‌ی جدید، پیدا کردن کارتن‌های مناسب و پر کردن کارتن ها در اسباب کشی است. این که بدانیم چه وسایلی را چطور در کارتن‌ها بگذاریم و به چه نکاتی دقت کنیم تا وسایلمان صدمه نبینند اهمیت زیادی در بهبود فرآیند اسباب کشی دارد. شاید در ابتدا پر کردن کارتن ها در اسباب کشی کمی سخت و اعصاب‌خردکن به نظر برسد، اما راه‌هایی وجود دارند که نه تنها این کار سخت را آسان می‌کنند، بلکه باعث می‌شوند وسایلمان را به بهترین شکل در کارتن‌ها قرار دهیم و حتی از این کار لذت ببریم، درست مثل یک بازی فکری! در لابی همراه ما باشید تا با هم درباره‌ی این روش‌ها حرف بزنیم.

نکاتی برای پر کردن کارتن ها در اسباب کشی

 

جعبه‌هایی در سایزهای متنوع تهیه کنیم

قبل از هر چیز، باید کارتن‌هایی مناسب در سایزهای مختلفِ کوچک، متوسط و بزرگ تهیه کنیم که پاسخگوی اندازه‌های ریز و درشت وسایل خانه‌ی ما باشند.

ابعاد جعبه‌های کوچک حدوداً ۵۲ در ۳۵ در ۲۲ است، که با ابعاد کارتن‌های موز برابری می‌کند. اگر خط‌کش دم دستمان نباشد می‌توانیم اندازه‌های تقریبی این کارتن‌ها را به دست بیاوریم؛ این جعبه ها حدوداً ۱ وجب ارتفاع، ۱ وجب و نیم طول، و حدود ۲ وجب و نیم عرض دارند. این کارتن‌ها برای وسایلی مانند کتاب، سرویس غذاخوری و وسایل شکستنی مانند چینی و کریستال مناسب‌اند.

ابعاد کارتن‌های متوسط تقریباً ۶۰ در ۴۰ در ۳۰ است که حدوداً دو برابر اندازه‌ی یک کارتن موز می‌شود. این جعبه‌ها کمتر از ۱ وجب و نیم ارتفاع، ۱ وجب و نیم طول، و تقریباً ۲ وجب و نیم عرض دارند و برای بسته‌بندی انواع لوازم آشپزخانه مثل سرویس قابلمه، مایکروویو، مخلوط‌کن، پلوپز و وسایل سایر اتاق‌ها که اندازه‌ی متوسطی دارند مناسب‌اند.

و اما ابعاد جعبه‌های بزرگ حدوداً ۷۰ در ۵۰ در ۵۰ است، که تقریباً چهار و نیم برابر اندازه‌ی یک کارتن موز می‌شود. این کارتن‌ها کمی بیشتر از ۲ وجب ارتفاع، ۳ وجب طول، و ۲ وجب عرض دارند و برای بسته‌بندی لوازم بزرگ مناسب‌اند. حتی می‌توانیم برای جلوگیری از شلوغی خانه در هنگام اسباب کشی، کارتن‌ها و لوازم کوچک را داخل این کارتن‌ها قرار دهیم. می‌توانیم از این کارتن‌ها برای بسته‌بندی کلیه‌ی لوازم کامپیوتری و انواع وسایل بزرگ شکستنی مثل لوستر، استفاده کنیم. فقط باید به خاطر داشته باشیم که تناسب میان بار اجسام و حجم کارتن‌ها را رعایت کنیم. بهتر است کارتن‌های بزرگ را با ترکیبی از وسایل حجیم و سبک و وسایل کوچک و سنگین پر کرد تا وزن کلی کارتن بیش از حد زیاد نشود و دیواره و کف آن در حین اسباب کشی از بین نرود.

یادمان باشد که حتماً انتهای کارتن‌ها را محکم کنیم، چون معمولاً به راحتی باز می‌‌شوند. یکی از کارهای ساده‌ برای این منظور این است که تکه‌هایی از مقوای کارتنی را در انتهای کارتن بچسبانیم و کارتن را چند لایه کنیم.

بیشتر بخوانید
چطور استرس اسباب کشی را برای خودمان کم‌تر کنیم ؟

 

نکته‌ی مهمیکی از راه‌های افزایش نظم و طبقه بندی کارتن ها در اسباب‌کشی این است که وسایل هر اتاق را در یک کارتن بچینیم. به جای اینکه دور خانه دنبال وسیله‌ای بگردیم که در فضای خالی کارتن جای بگیرد، تمرکزمان را بر وسایل همان اتاق بگذاریم. اکثر اتاق‌ها تنوعی از اشیای کوچک و بزرگ دارند، پس خوب است که برای راحتی کارمان همین روش را در پیش بگیریم.

 

اول بزرگ، بعد کوچک

وقتی شروع به پر کردن کارتن می‌کنیم، اول باید چند وسیله‌ی نسبتاً بزرگ را درون آن قرار دهیم و بعد تا جایی که می‌توانیم جاهای خالی باقیمانده را با اشیای کوچکی که دور و برمان را گرفته‌اند پر کنیم. البته باید حواسمان باشد که زیاده‌روی نکنیم، قرار نیست کارتن‌هایمان بیش از حد سنگین شوند!

 

کیپ تا کیپ، محکم!

علی که دارد از آپارتمانی در خیابان خوش به آپارتمانی در انقلاب اسباب‌کشی می‌کند می‌گوید:

هیچوقت نمی‌دونم که باید کارتن‌ها رو تا آخر پر کنم یا بذارم یه فضای باز داخلشون بمونه. از یه طرف خالی گذاشتنشون هدر دادن فضاست و از طرف دیگه ممکنه کارتن‌ها زیادی سنگین بشن یا به وسایل داخل کارتن فشار زیادی وارد بشه.

موقع پر کردن کارتن ها در اسباب کشی حتماً باید مطمئن شویم که اجناس شکستنی‌مان به خوبی محافظت می‌شوند. بهتر است کارتن را  تا جایی پر کنیم که وسایل داخلش فضای حرکت نداشته باشند. کارتنی که کیپ تا کیپ پر شده، محکم و ایمن است اما اگر کارتنی که تا نیمه پر شده حسابی سنگین است، می‌توانیم با روزنامه یا وسایل سبک فضاهای خالی آن را پر کنیم.

 

لایه‌های محافظتی خانگی

از وسایلی مثل حوله‌ها، پتوها، لباس‌ها، سفره و رومیزی به عنوان لایه‌های محفاظتی بقیه‌ی وسایل استفاده کنیم. با این روش نه تنها هزینه‌ی کمتری می‌پردازیم، بلکه تعداد کارتن‌هایمان هم به مراتب کاهش پیدا می‌کند!

پر کردن کارتن‌ها در اسباب کشی

 

قانون طلایی پر کردن کارتن ها در اسباب کشی

قانون طلایی برای پر کردن کارتن ها در اسباب کشی این است که وزن هر جعبه نباید بیشتر از ۲۲ کیلوگرم باشد. حتی اگر نیروی اسباب کشی استخدام کرده‌ایم، خیلی جاها ما باید جعبه‌ها را از اتاقی به اتاقی دیگر جابه‌جا کنیم. پس اول باید مطمئن شویم که می‌توانیم جعبه‌ها را بلند کنیم. البته بعضی از جعبه‌ها ناچاراً وزنی بیشتر از ۲۲ کیلوگرم خواهند داشت. با وجود این، به هنگام بسته‌بندی باید تا جای ممکن به توازن وزنی توجه کنیم تا موقع جابه‌جایی به دردسر نیفتیم.

این‌ها چند پییشنهاد برای بهتر چیدن وسایل در کارتن‌ها هستند. همان طور که گفتیم، می‌شود به این کار به دید یک بازی هم نگاه کرد؛ انگار با پر کردن هر کارتن در حال چیدن تکه‌های یک پازل هستیم. می‌توانیم تکه‌های پازل را با آرامش و دقت بچینیم و در این اسباب کشی کلی خوش بگذرانیم.

 

سوال شما درباره این مطلب