لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

چطور کاغذدیواری را اندازه بگیریم؟

بلاگ آدرس > زندگی روزانه > چطور کاغذدیواری را اندازه بگیریم؟

اندازه گیری کاغذ دیواری

وقتی که تصمیم می‌گیریم کاغذدیواری جدیدی در اتاق‌های خانه‌مان داشته باشیم، اولین سؤالی که به ذهنمان خطور می‌کند این است که به چه میزان کاغذ دیواری نیاز پیدا خواهیم کرد. سه عامل مؤثر و مهم برای پاسخ به این سؤال وجود دارد: ابعاد دیوار، اندازه رول و نقطه تکرار طرح و نقش روی کاغذدیواری. در این مطلب، قصد داریم نحوه صحیح اندازه‌گیری کاغذ دیواری را بررسی کنیم.

ابعاد دیوار

عرض هر دیواری که می‌خواهیم روی آن‌ها کاغذدیواری نصب کنیم را اندازه بگیریم و آن‌ها را با هم جمع کنیم. به رقم نهایی، «عرض ترکیبی» گفته می‌شود. ارتفاع دیوارها را هم اندازه بگیریم و سپس عرض ترکیبی را با ارتفاع دیوار ضرب کنیم. عدد به دست آمده، «متر مربع کلی» فضای دیواری است که باید آن را بپوشانیم. برای این که مطمئن شویم به اندازه کافی کاغذدیواری خواهیم داشت، اندازه درها، پنجره‌ها یا کابینت‌ها را از متر مربع کلی کم نکنیم.
آخرین کار موردنیاز در این بخش، توجه به نقطه تکرار طرح روی کاغذدیواری است. نقطه تکرار در واقع فاصله بین یک نقطه از طرح با نقطه شروع دوباره و تکرار آن است. اگر نقطه تکرار طرح ۴۵ سانتی‌متر یا کم‌تر است، عدد متر مربع کلی را باید تقسیم بر ۲۳ کنیم و اگر نقطه تکرار، ۴۸ تا ۶۳ سانتی‌متر است، متر مربع کلی را باید تقسیم بر ۲۰ کنیم. عدد نهایی به دست آمده، نشان‌دهنده تعداد رول‌های موردنیاز کاغذدیواری است. اگر هم کاغذدیواری ما هیچ طرح تکرارشونده خاصی ندارد، پس از همان عدد متر مربع کلی استفاده کنیم.

اندازه رول

اکثر کاغذدیواری‌ها بر اساس هر تک رول قیمت‌گذاری و انتخاب می‌شوند، اما احتمال عرضه آن‌ها به شکل دابل رول نیز وجود دارد. اندازه هر تک رول ممکن است متفاوت باشد، اما رایج‌ترین آن‌ها ۶.۲ متر عرض و ۵ متر ارتفاع دارند. چنین کاغذدیواری استانداردی، برای پوشش ۲.۶ متر مربع دیوار مناسب است.

تأثیر نقطه تکرار طرح

نقطه تکرار در واقع میزان و شدت تکرار یک طرح یا نقشه خاص روی کاغذدیواری است. برای این که ظاهر منظم کاغذدیواری حفظ شود، باید هر ردیف آن را با نقطه اتمام کاغذدیواری ردیف قبلی منطبق کنیم. هرچقدر که فاصله هر نقطه تکرار طرح بیشتر باشد، کاغذدیواری بیشتری از بین خواهد رفت و به رول‌های بیشتری نیاز پیدا خواهیم کرد.

نکته مهمفراموش نکنیم که داشتن کاغذدیواری اضافی بهتر از این است که وسط کار و در حین انجام آن، با کمبود کاغذدیواری مواجه شویم. همیشه یک رول بیشتر از حد نیازمان کاغذدیواری تهیه کنیم.

سوال شما درباره این مطلب