لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

هنگام خرید خانه به چه مواردی در محله توجه کنیم؟

لابی > بازدید و انتخاب خانه > هنگام خرید خانه به چه مواردی در محله توجه کنیم؟

انتخاب محله مناسب

وقتی خانه‌ای را خریداری می‌کنیم، آن چه که در ازای پولمان دریافت می‌کنیم فقط ساختمان و سازه آن نیست. علاوه بر خانه جدید، ما با انتخاب محله‌ ای جدید نیز سر و کار داریم و باید مطمئن شویم که آن محله با نیازها و شرایط ما سازگاری دارد. بهتر است قبل از خرید خانه، در اوقات مختلف روز در محله رفت و آمد کنیم و بخش‌های مختلف آن را ببینیم. خانه ما هر چقدر هم که فوق‌العاده و عالی باشد، نمی‌توانیم به درستی از آن لذت ببریم اگر محله اطراف آن ایمن و واجد مراکز موردنیاز ما نباشد. برای درک بهتر و انتخاب محله، می‌توانیم یک لیست شامل موارد زیر را تهیه کنیم تا ببینیم که هنگام خرید خانه، باید به چه نکات و ویژگی‌های محله اطراف آن توجه کنیم.

۱. پیاده‌روها

حضور پیاده‌رو در هر محله‌ای به معنای فعال و بانشاط بودن آن جا است. پیاده‌رو‌ها برای کودکان نیز امن‌تر هستند و فضای مخصوص آن‌ها را نشان می‌دهند.

۲. پارک‌ها

یک پارک نزدیک خانه علاوه بر این که می‌تواند برای سلامت ما و اعضای خانواده مفید باشد، فرصت مناسبی برای ملاقات با دوستان و افراد جدید نیز محسوب می‌شود.

۳. مدرسه‌ها

باید میزان دور بودن مدارس به خانه را بررسی کنیم و ببینیم که بهترین مسیر برای رسیدن به آن کدام است. این موضوع البته برای صاحب‌خانه‌هایی که بدون فرزند هستند، اهمیت چندانی ندارد.

۴. خیابان‌های اصلی

با کمی رانندگی در خیابان‌های اطراف، می‌توانیم متوجه شویم که نزدیک‌ترین خیابان اصلی و بزرگ‌راه به خانه ما کدام است. اگر جاده‌های اصلی به خاطر تعمیر یا هر دلیل دیگری بسته هستند، ممکن است در آینده باعث افزایش ناامنی محله شوند. اگر حیوان خانگی و فرزندان کوچک داریم، این موضوع می‌تواند نگران‌کننده شود.

بیشتر بخوانید
چطور قیمت خانه را محاسبه کنیم؟

۵. حمل و نقل عمومی

فراموش نکنیم که وسایل حمل و نقل عمومی موجود در اطراف خانه احتمالیمان را هم بررسی کنیم. باید ببینیم که چه گزینه‌هایی در اطراف ما وجود دارد و کدام یک، مسیر بهتری را ارائه می‌دهد.

۶. مراکز خرید

فروشگاه‌ها و مراکز خرید نزدیک به خانه را پیدا کنیم و میزان فاصله آن‌ها با خانه را اندازه بگیریم تا متوجه شویم که برای هر بار خرید، چند دقیقه در راه خواهیم بود.

۷. رستوران‌ها

اگر بخشی از وعده‌های غذایی ماهانه خود را در رستوران‌ها میل می‌کنیم، می‌توانیم رستوران‌های نزدیک به خانه را پیدا کنیم.

۸. مراکز تفریحی

اگر خانواده ما به نوع خاصی از سرگرمی در مراکز تفریحی علاقه دارد، ببینیم که می‌توانیم آن را نزدیک خانه پیدا کنیم. استخر، مدرسه هنرهای رزمی یا باشگاه‌های بدن‌سازی می‌توانند نمونه‌هایی از این مراکز باشند.

دفعه بعدی که خواستیم از خانه‌ای برای خرید دیدن کنیم، این لیست را همراه خود ببریم و پس از مشاهده خانه، در محله اطراف آن قدمی بزنیم و ببینیم که محله جدید، چقدر با نیازها و خواسته‌های ما منطبق است.

نکته دورهمیدر جزییاتی که برای هر کاتالوگ خانه در سایت آدرس ثبت شده است می توانید موارد ذکر شده در نزدیکی هر خانه و مسافت آن ها را با ماشین و یا بصورت پیاده مشاهده کنیم.

سوال شما درباره این مطلب