لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

چیدمان اتاق خواب ؛ نکاتی برای داشتن یک طرح اتاق خواب ایده‌آل

لابی > زندگی روزانه > چیدمان اتاق خواب ؛ نکاتی برای داشتن یک طرح اتاق خواب ایده‌آل

اینکه چیدمان اتاق خواب به چه صورت باشد یا چه وسیله‌ای را در کجا قرار دهیم، ممکن است تبدیل به معضل حساسی شود، به‌خصوص اگر اتاق‌خوابمان باریک و طولش زیاد باشد، یک عالمه پنجره داشته باشد یا جای تنگی داشته باشد. برای اینکار می‌توانیم مواردی را در طراحی اتاق در نظر بگیریم تا بزرگ‌تر نشان داده شود.

چشم‌انداز اتاق را به حداکثر برسانیم

در چیدمان اتاق خواب کاری کنیم که پنجره‌های سرتاسری چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای به وجود بیاورند و این ویو تبدیل به بهترین خصوصیت اتاق شود. در واقع به‌جای اینکه با اسباب و اثاثیه جلوی دید پنجره را بگیریم، به طراحی اطراف آن بپردازیم.

سعی کنیم در چیدمان اتاق خواب ساده باشیم

با کم کردن اسباب، وسایل تزئینی و الگوهای اتاق خواب، آن را تبدیل به مکان مناسبی برای استراحت کنیم. باید جزئیات اتاق را به حداقل و فضای بصری آن را به حداکثر برسانیم. معمولاً توصیه می‌شود که اتاق را با اثاثیه غیرضروری پر نکنیم و با طرح‌های شلوغ و آویزان کردن وسایل تزئینی اضافه به پنجره بیش از حد آن را تزئین نکنیم.

از بازتاب آینه استفاده کنیم

اگر اتاق‌خواب تنگ و کوچکی داریم می‌توانیم با قرار دادن چند آینه در محل‌های مناسب آن را دل‌باز و بزرگ‌تر کنیم. یکی از شیوه‌ها این است که در کمدهای این اتاق را با آینه پوشانیم تا فضای داخل اتاق از لحاظ دیداری دو برابر به نظر برسد.

در چیدمان اتاق خواب خلاقیت به خرج دهیم

طراحی فضای اتاق‌هایی که زاویه‌های عجیب‌وغریبی دارند کمی سخت به نظر می‌رسد اما می‌توانیم به‌جای اینکه مثل همه با یک قالیچه فضای اتاق را پر کنیم (کاری که زاویه اتاق را نیز بیشتر به چشم می‌آورد)، سعی کنیم کاری کنیم که نمای پارکت‌های کف زمین بیشتر به چشم بیایند. گاهی اوقات بهتر است زیر تخت هیچ فرشی نگذاریم تا فضای اتاق بازتر و بزرگ‌تر به به نظر برسد.

بیشتر بخوانید
چه گل هایی برای کسانی که زیاد سفر می کنند مناسب است؟

تقسیم کنیم

طراحی و چیدمان اتاق خواب باریک و دراز کار چالش‌برانگیزی است. برای دیزاین چنین اتاقی می‌توانیم دو فضای مجزا ایجاد کنیم: یکی از فضاها برای قرار دادن تختی گرم‌ونرم و فضای دیگر برای سرگرم کردن یا فقط برای استراحت. مناطق چند کاربردی ایجاد کنیم تا حس کنیم در سوئیت یک هتل زندگی می‌کنیم.

 

چیدمان اتاق خواب

منبع: furniture row

سوال شما درباره این مطلب