لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

چطور مبلمان خود را بهتر بچینیم؟

بلاگ آدرس > زندگی روزانه > چطور مبلمان خود را بهتر بچینیم؟

قرار دادن مبلمان در جای درست

اگر به آپارتمانی اسباب کشی کرده‌ایم که اتاق پذیرایی کوچکی دارد می‌توانیم چیدمان مبلمان و وسایل اتاق را به نحوی انجام دهیم که این مسئله کمتر به چشم بیاید. در دکوراسیون و چیدمان مبلمان ۱۰ حالت مختلف را می‌توانیم در نظر بگیریم که در اینفوگرافی مشخص شده‌اند. همه این موارد نقطه مرکزی دارند که بقیه اثاثیه در اطراف آن چیده شده‌اند که می‌تواند بر اساس فضای اتاق متفاوت باشد. ترکیب‌های مختلفی از قراردادن مبل راحتی، میز عسلی، صندلی‌های ناهار خوری و … می‌توانیم داشته باشیم.

یکی از گزینه‌هایمان قراردادن میز به عنوان نقطه مرکزی است که هرکدام از وسایلمان می‌تواند در اطرافش باشد مانند کتابخانه، شومینه، تلویزیون و یا وسیله تزئینی دیگر باشد. دراین روش می‌توانیم صندلی‌هایمان را بچرخانیم بهنحوی که همه نقطه مرکزی را از هر گوشه‌ای از اتاق ببینند.

حالت دیگر تاکید بر روی مکان مکالمه است یعنی مبلمان را جوری بچینیم که همه بتوانند به راحتی بنشینند و رو در رو باهم صحبت کنند. برای اینکارمی‌توانیم صندلی‌ها و مبل‌ها را به صورت گروهی قرار دهیم تا راحت‌تربتوانیم با افراد کناریمان ارتباط برقرار کنیم.

اگر می‌خواهیم تعادل و هارمونی بصری را دراتاقمان رعایت کنیم بایدمبلهایمان را به صورتی قرار دهیم که بر روی سایر وسایل اتاق تأثیر مثبت داشته باشد. برای مثال اگر مبلی را در گوشنه اتاق می‌گذاریم می‌توانیم برای تعادل ایجاد کردن آنرا بین دو صندلی بگذاریم.

در صورتی که فرزند کوچکی داریم باید فضایی برای بازی اختصاص دهیم و البته بخشی هم برای بزرگسالان خانه. برای جداکردن این قسمت‌ها از هم می‌توانیم میز عسلی کوچک یا مبلی را در این میان داشته باشیم.

اولین کاری که در تعیین دکوراسیون منزل باید انجام دهیم انتخاب حالت چیدمان مبلهاست. راحت‌ترین روش گذاشتن مبل و قرارگیری سایر وسایل اتاق به دور آن است و سپس چیدن صندلی‌ها در گوشه‌ها با محوریت میز عسلی است. البته اگر جای تلویزیون هم برایمان اهمیت دارد مبلمان را طوری قرار دهیم که همه بتوانند تلویزیون نگاه کنند.

 

چیدمان مبل

سوال شما درباره این مطلب