لوگو لابی

در همه مراحل انتخاب محل زندگی‌، همراهی‌تان می‌کنیم.

عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه ، ایمیل خود را ثبت کنید.ما برای شما ایمیل تبلیغ و اسپم ارسال نمیکنیم.

یک ماه قبل از اسباب کشی چه کارهایی انجام دهیم؟

لابی > جابجایی و اسباب کشی > یک ماه قبل از اسباب کشی چه کارهایی انجام دهیم؟

یک ماه قبل از اسباب کشی چه کار کتیم

ماه قبل از اسباب کشی است و ما کم‌کم آماده می‌شویم تا به خانه‌ی جدید نقل‌مکان کنیم. اگر همه‌چیز خوب پیش رفته باشد، این روزها آدرس خانه‌ی جدیدمان را مشخص کرده‌ایم، ودیعه‌ای به صاحب‌خانه داده‌ایم و منتظریم خانه تخلیه شود تا اسباب کشی را آغاز کنیم. اما در اغلب اوقات این شرایط بیش از اندازه آرمانی است و ما یک ماه قبل از اسباب کشی همچنان مشغول بررسی گزینه‌های مختلف برای پیدا کردن خانه‌ی مطلوبیم. در هر کدام از این شرایط باید به خاطر بسپاریم که اسباب‌کشی کاری نیست که یک‌شبه و با عجله انجام شود، برعکس، اسباب‌کشی فرآیندی است که نیاز به برنامه‌ریزی، دقت و آرامش دارد.

نکته‌ی مهمیکی از کارهایی که خوب است قبل از اسباب کشی شروع کنیم جمع کردن وسایلی است که کاربرد زیادی ندارند. پس بهتر است به صورت تدریجی کارتن‌های مناسب پیدا کنیم و وسایل را در آن‌ها بچینیم. با این کار می‌توانیم با آرامش به بسته‌بندی کارتن‌ها بپردازیم، روی هر کارتن برچسبی بزنیم و محتوای آن را بنویسیم.

وقتی سر فرصت کار کنیم می‌توانیم به بررسی وسایل قدیمی بپردازیم، تکلیف وسایلی را که دیگر لازم نداریم مشخص کنیم و چیزهایی را که نیاز به تعمیر دارند به تعمیرگاه بفرستیم تا در خانه‌ی جدید قابل‌استفاده باشند. این بسته‌بندی تدریجی نوعی نظافت است که کمکمان می‌کند نظم بیشتری به اوضاع بدهیم. جالب است بدانیم که این نظم به ذهنمان هم آرامش و سامان می‌دهد و باعث می‌شود کارهای عقب‌افتاده‌ی خانه سرعت بیشتری بگیرد. یکی از مزایای دیگر بسته‌بندی و طبقه‌بندی وسایل در این روزها این است که می‌توانیم دیدی کلی نسبت به تعداد کارتن‌ها داشته باشیم. در این صورت اندازه‌ی وسیله‌ی نقلیه‌ی مناسب شرایطمان به صورت حدودی تعیین می‌شود.

بیشتر بخوانید
بسته بندی آشپزخانه را در اسباب کشی به خانه جدید چطور انجام دهیم؟

این روزها فرصت مناسبی برای مقایسه و انتخاب شرکت مناسب اسباب‌کشی و قالیشویی است. اگر وقت داشته باشیم بد نیست در محله‌ی جدید هم چرخی بزنیم تا بیشتر با فضای آن آشنا شویم. چند نکته‌ در ماه قبل از اسباب‌کشی اهمیت زیادی دارند، به همین دلیل آن‌ها را به شکل یک چک‌لیست گرد هم آورده‌ایم تا چیزی از قلم نیفتد:

 

چک لیست کارها و نکات یک ماه قبل از اسباب کشی

ماه قبل از اسباب کشی

  • انتخاب محله‌ی مناسب و پیدا کردن خانه
  • نهایی کردن تاریخ اسباب کشی و هماهنگی با مشاور املاک
  • هماهنگی با شرکت اسباب کشی؛ فراموش نکنیم که پیگیر تخفیف هم باشیم، چون خیلی از شرکت‌های اسباب کشی در روزهای تعطیل، آخر هفته‌ها و مخصوصاً در تابستان قیمت‌ها را بالا می‌برند.
  • هماهنگی با قالیشویی
  • مشخص کردن مسیر برای روز اسباب کشی و در نظر گرفتن عواملی مثل سقف‌های کم ارتفاع و محل‌هایی که محدودیت رفت‌وآمد دارند.
  • تهیه‌ی کارتن و شروع بسته‌بندی وسایل کم‌کاربرد و اتاق‌های کم‌استفاده
  • تعمیرات وسایل خانه مثل مبل و وسایل برقی
  • تخلیه کردن حیاط، تراس و فضاهای انباری
  • برنامه‌ریزی برای نظافت خانه‌ی جدید قبل از اسباب‌کشی یا هماهنگی با شرکت نظافتی
  • سفارش پرده برای خانه‌ی جدید

می‌توانیم این چک‌لیست را پرینت کنیم و روی یخچال بزنیم، یا موارد آن را در یک دفترچه بنویسیم و نکات دیگری را که فکر می‌کنیم به دردمان می‌خورد به این لیست اضافه کنیم تا چیزی از قلم نیفتد و همه‌چیز طبق روال پیش برود.

سوال شما درباره این مطلب